Uluslararası İlişkiler Direktörlüğü

Uluslararası Anlaşmalar

Farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerimizi üniversitemizde ağırlayarak lisans ve lisansüstü eğitimlerini almaları için güzel bir atmosfer sunuyoruz.
Erasmus + ve uluslararası değişim programlarına ek olarak, dünyanın seçkin üniversiteleri ile yapmış olduğumuz akademik iş birliği çalışmalarıyla üniversitemizi küresel ve bilimsel bir eğitim kurumu haline getiriyoruz.


Erasmus+: Erasmus programı, öğrencilerimize ve personelimize AB fonları ile eğitim ve öğretim olanakları sunan bir değişim programıdır.
MOU: Memorandum of Understanding (MOU), iki veya daha fazla kurum tarafından karşılıklı ilişkilerin ana yapısını oluşturarak imzalanan ve ortak araştırma çalışmaları için değişim fırsatı sağlayabilecek bir iş birliği anlaşmasıdır. İmzalanan iş birliği anlaşmaları ile, Konferans, seminer, sempozyum, kongre gibi akademik ve bilimsel faaliyetler kapsamında çalışmalar sürdürülmektedir.
MOA: Memorandum of Agreement (MOA), öğrencilerimize dünyanın seçkin üniversiteleri ile yapılan ikili anlaşmalar kapsamında farklı ülkelerde eğitim alma fırsatı sağlayan bir programdır.